Ворожі агенти розповсюджують фейкові повідомлення про ураження блоку Хмельницької АЕС та наказ поліції

Сьогодні, 22 січня, українці почали отримувати фейкові смс-повідомлення нібито від ДСНС, у яких міститься електронний план евакуації мешканців, оскільки ворожим авіаударом було пошкоджено один з блоків Хмельницької АЕС. Ворожі кібершахраї пропонують перейти за посиланням та завантажити його до себе на пристрій. Державна служба з надзвичайних ситуацій України офіційно повідомила, що не здійснювала розсилку цих повідомлень, а переходити за посиланнями вкрай небезпечно.

«Довіряйте лише перевіреним джерелам і пам’ятайте: вся актуальна інформація завжди розміщується на нашому офіційному сайті та сторінках ДСНС у соціальних мережах», – йдеться у дописі відомства.

Другий фейк стосується Нацполіції України. Ворожі TG-канали поширюють інформацію про те, що співробітникам відомства в умовах «соціальної напруженості» начебто дозволили «використовувати для розгону будь-яких мітингів травматичну зброю, гумові палиці та сльозогінний газ». Про неправдивість цього «наказу» попереджають у Центрі протидії дезінформації у своєму дописі на фейсбук-сторінці. У якості доказу пропагандисти поширюють сфабриковане фото відповідного наказу, який нечебто був підписаний очільником МВС України Ігорем Клименком, проте документ не відповідає дійсності.

Читайте також: Хмельницькі спецпризначенці взяли в полон росіянина

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *