Водохреще в Хмельницькому: освячення води та малолюдна набережна (ФОТО та ВІДЕО)

Сьогодні, 6 січня, після переходу на новоюліанський календар, в Хмельницькому вперше відзначають Богоявлення Господнє. А відтак в обласному центрі облаштували місця, де можна буде безпечно провести обряд купання та освятити воду. Вони розташовані по обидва береги Південного Бугу – біля аварійно-рятувальної станції та за міським пляжем.

6 січня 6:50 ранку… на набережній біля рятувальної станції стоїть намет ДСНС, який виконую функцію роздягальні. Навколо чергують рятувальники. Людей, які б занурювалися в воду – обмаль. «Вчора після 19-ої і десь о 23:30 приходило кілька людей, – розповідає Віталій Атаманчук, фельдшер рятувальної служби. – Сьогодні ж зранку ще декілька. Людей, якщо порівнювати з минулими роками, поки дуже мало. Але приходять».

Зранку на облаштованих місцях для купання було темно та малолюдно.

Зранку на облаштованих місцях для купання було темно та малолюдно.

Поки присутні чекають на освячення води, і намету ДСНС виходить чоловік, який йде занурюватися в воду. Впізнаємо в ньому нового очільника «Хмельницькводоканалу» Олександра Надольного. Він зізнається, що для нього такі купання – традиційний процес. Каже, що раз на 2-3 тижні занурюється в холодну річкову воду.

Олександр Надольний каже, що взимку купатися для нього справа звична

Олександр Надольний каже, що взимку купатися для нього справа звична.

Керівник "Хмельницькводоканалу" Олександр Надольний зізнається, що після пірнання трохи важко щось говорити

Керівник “Хмельницькводоканалу” Олександр Надольний зізнається, що одразу після пірнання трохи важко щось говорити.

Ще якась мить і військовий капелан, архімандрит Даниїл Тернавський церемонію освячення води. Після якої розповідає, що вода нині є святою. «Але це не означає, що є безгрішною. Це означає, що вона є богославенна та в особливий спосіб принесена. Тобто це є особлива вода, яка нам посилається для зцілення душевних і тілесних недугів, – пояснює священослужителів. – І сьогодні ми просила, щоб Господь Бог подав усім, хто нині буде кропитися нею, мазатися нею, зцілення душевних і тілесних недугів».

Військовий капелан, архімандрит Даниїл Тернавський церемонію освячення води.

Військовий капелан, архімандрит Даниїл Тернавський церемонію освячення води.

Даниїл Тернавський каже, що освячена вода допомагає людині зцілитися від душевних і тілесних недугів.

Даниїл Тернавський каже, що освячена вода допомагає людині зцілитися від душевних і тілесних недугів.

«Ми повинні пам’ятати, що в таку справу, як занурення або окроплення цією водою, ми повинні вкладати обов’язково нашу віру. Тому що, крім того, що ми приходимо до такого джерела зцілення, ми також маємо вірити. Не потрібно, щоб це була тенденція моди, лише данина моді, тому що хтось так казав і я так теж хочу зробити. Потрібно, щоб в людини була глибина віри. Іорданська вода не змиває гріхів із людини, як часто в народі кажуть, вона лише допомагає людині зцілитися від душевних і тілесних недугів», – каже Даниїл Тернавський.

Пані Олена каже, що вже сьомий рік на Водохреще вона занурюється в воду

Пані Олена каже, що вже сьомий рік на Водохреще вона занурюється в воду.

Як розповідають рятувальники, цьоріч (станом на ранок) людей, які приходять до Південного Бугу менше, ніж у попередні роки

Як розповідають рятувальники, цьоріч (станом на ранок) людей, які приходять до Південного Бугу менше, ніж у попередні роки.

Люди, які зранку прийшли зануритися вже в освячену воду Південного Бугу, говорили про те, що для них це вже звична справа. Та були такі, для яких Водохреще саме в Хмельницькому стало першим. До прикладу, пані Олена, яка раніше на Богоявлення купалася в морі, бо сама вона з Залізного Порту Херсонської області. Нині це місто тимчасово окуповане російськими загарбниками. Та хмельницька вода пані Олені припала до душі, бо, вилізши з неї, вона зазначила: «Відчуття – чудові! Всіх зі святом!».

Пані Олена, після занурення в Південному Бузі, каже, що відчуття чудові.

Зауважимо, облаштовані місця для купання 6 січня працюватимуть до 19:00.

У місцях для купань чергують рятувальники та медики

У місцях для купань чергують рятувальники та медики.

Читайте також: Волонтери відкрили збір на тепловізори для захисників із Хмельницького

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *