В останню земну дорогу провели захисників Андрія Целіха, Олександра Вербила та Павла Холявка

Сьогодні, 29 січня, у трьох громадах Хмельниччини попрощалися з Героями України, які на щиті повернулися з російсько-української війни.

У Шепетівці в останню дорогу провели 35-річного Олександра Вербила, який 18 січня отримав важке поранення, а 25 січня його серце зупинилося в лікарні.

«До мобілізації Олександр працював у будівельній фірмі в Хмельницькому. Колеги цінували Олександра за професійність, майстерність та відданість своїй справі, роботу він завжди доводив до кінця, не залишав на пів шляху. Товариський, веселий, дисциплінований і закоханий у світ, молодий чоловік з неймовірно добрими очима та відкритою душею – таким згадують Захисника його рідні та близькі, – повідомляють у Шепетівській міській раді. – Повномасштабна війна змінила звичне життя родини Вербило, як і тисяч інших українських родин. У серпні 2023 року Олександр долучився до лав ЗСУ. Молодший брат Олександра Микола, за прикладом брата, теж зараз відстоює нашу незалежність. Спочатку Олександр навчався у Рівненській області, а згодом був направлений для виконання бойових завдань у Донецьку область. Перед від’їздом бачився з сім’єю у вересні 2023 року. Він постійно тримав зв’язок з великою родиною. Востаннє Олександр розмовляв з дружиною 17 січня і попередив, що вирушає на завдання на 3-5 днів. Просив не хвилюватися та не дзвонити в ті дні, але залишив контакти побратимів та командування для зв’язку. Марина не турбувала його раніше зазначеного часу, але коли минули такі довгі та тривожні 5 днів і чоловік не відповів на повідомлення, почала шукати. Від командира почула, що Олександра було поранено ще 18 січня та евакуйовано до лікарні міста Дніпра. Там Марині повідомили, що 21 січня її чоловіка доправлено до Києва авіацією. Вже в лікарні столиці їй повідомили, що Олександр має 80% опіків тіла та не приходив до свідомості». 25 січня Олександр Вербило, батько двох дітей, відійшов у вічність…

Олександр Вербило

Олександр Вербило.

У Хмельницькому сьогодні попрощалися з 32-річним Андрієм Целіхом, якого з березня 2022 року вважали безвісти зниклим. На захист України він встав ще в 2014 році. «У березні він був на завданні і так склалася доля, що не повернувся…, – в коментарі телеканалу «Місто» розповів дядько загиблого захисника Олександр Землянко. – Зуссилями багатьох відшукали… І на жаль, він повернувся додому не так, як ми очікували… справжнім Героєм. Честь і хвала батькам, що виховали справжнього героя, який поклав, найдорожче, життя за незалежність нашої України».

Андрій Целіх спочив на Алеї слави в Хмельницькому.

Андрій Целіх

Андрій Целіх.

Ще один захисник, якого вважали зниклим безвісти, – Павло Холявко. «З 2015 року Павло Холявко став на захист Батьківщини, був призваний по мобілізації у Збройні сили України. З 2017 по 2019 рік служив у лавах ЗСУ за контрактом. У січні 2020 року знову підписав контракт, служив у 10-й гірсько-штурмовій бригаді на посаді командира гранатометного відділення. Звання – молодший сержант», – повідомили в Новоушицькій тергромаді.

11 березня 2022 року під час авіанальоту противника в районі Варівська Київської області 43-річний Павло Леонідович загинув. 29 січня 2024 року Павло Холявко навіки спочив на Новоушиччині.

Павло Холявко

Павло Холявко.

Нагадаємо, 27 січня на Хмельниччині попрощалися з Іваном Гулієм та Сергієм Панчуком. Того ж дня, в Хмельницькому в останню земну дорогу провели Леоніда Харчука.

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *