У Старокостянтинові встановили когенераційну установку за підтримки Америки

 В Україні розгортатимуть мережу когенераційних установок у партнерстві з Агенством з міжнародного розвитку (USAID). Це допоможе зміцнити енергетичну безпеку країни в умовах війни, заявляють у представництві Агентства.

Першу когенераційну установку отримало старокостянтинівське теплопостачальне підприємство. Її вже встановили та приєднали до мереж когенераційної установки (КГУ).

Установка обладнана газопоршневим двигуном і генерує одночасно теплову й електричну енергію для забезпечення потреб міських котелень. Таким чином відбувається безперебійне постачання тепла об’єктам критичної та соціальної інфраструктури, а також мешканцям багатоквартирних будинків. Це відбувається незалежно від відключень світла.

«Так ми зможемо зменшити собівартість послуг підприємства за рахунок вартості електроенергії від КГУ, оскільки вона значно нижча за ринкову. Наше маленьке місто саме не змогло б купити для себе таку установку, оскільки таких коштів немає в бюджеті міста. Ця допомога – дуже цінна для нашої громади», – зазначив керівник комунального підприємства Олександр Душенко

Раніше теплопостачальне підприємство Старокостянтинова власним коштом придбало КГУ потужністю 500 кВт. Завдяки двом міні-ТЕЦ безперебійне теплопостачання отримають кілька лікувальних закладів, 8 шкіл, 9 дитячих садочків, два гуртожитки та 16,5 тисяч осіб, що проживають у 150 багатоквартирних будинках.

Варто зазначити, що Хмельниччина вже має досвід використання когенераційних установок. Зокрема, в обласному центрі їх нині налічується 15. Останню встановили у вересні 2023 року.

Читайте також: Волонтер із Нетішина перетворює тубуси від снарядів на буржуйки для воїнів

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *