Суд оштрафував депутата селищної ради на Хмельниччині: голосував, не попередивши про конфлікт інтересів

Хмельницький апеляційний суд підтвердив законність постанови Старосинявського районного суду, якою депутата селищної ради визнано винним у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Відтак він має сплатити 4250 гривень штрафу.

Як встановив суд, 5 жовтня 2021 року на засіданні сесії Старосинявської селищної ради Хмельницької області при розгляді питань «Про затвердження документації із землеустрою» депутат не повідомив сесію про реальний конфлікт інтересів та проголосував за затвердження документації із землеустрою та передачу в оренду земельних ділянок ТОВ «Хмільницьке», відокремлений підрозділ якого він очолює, інформує пресслужба апеляційного суду.

Захисник депутата подав апеляційну скаргу – просив скасувати постанову місцевого суду та закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Серед іншого зауважив, що факт перебування депутата у трудових відносинах з ТОВ «Хмільницьке», не є доказом наявності у нього приватного інтересу та що його вина у вчиненні інкримінованих правопорушень не доведена.

Апеляційний суд звернув увагу, що підзахисний апелянта – директор філії ТОВ «Хмільницьке», котрий також є депутатом Старосинявської селищної ради. Тому на нього поширюються норми Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про запобігання корупції».

Позаяк на час голосування він очолював відокремлений структурний підрозділ ТОВ «Хмільницьке», то мав прямий приватний інтерес – майновий інтерес, пов`язаний з отриманням заробітної плати від цього товариства, а також немайновий інтерес, пов`язаний з прямою та/або опосередкованою зацікавленістю у покращенні роботи товариства.

Схожі матеріали:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *