Що робити з ялинкою після свят і як її утилізувати в Хмельницькому

У Подільському лісовому офісі підбили підсумки передноворічної ялинкової кампанії. Цього року лісівники реалізували майже 17 тисяч дерев. Найбільше з них – на Хмельниччині. Тут продали 12 тисяч 291 дерево. Ще 1 973 реалізували на Тернопільщині та 2 тисячі 559 – на Буковині.

Коли виносити ялинку, питання без відповіді. Хтось це робить відразу після закінчення свят, а в когось новорічне дерево може простояти впритул до весни. Однак як утилізувати ялинку з користю не лише для довкілля, але й для себе?

Що робити з ялинкою після свят

Якщо окрасою новорічних свят була жива ялинка, просто викидати її до сміттєвого контейнера не варто. Адже так вона потрапить на звалище з іншим сміттям, де не матиме можливості розкладатися природним шляхом.

Найпростіший спосіб – віддати на утилізацію до спеціальних приймальних пунктів. Якщо дерево ще зелене і хвоя не обсипалася, то його можна відвезти на ферму. До слова, це деревце чудове джерело вітаміну С та інших поживних речовин для корів і кіз.

Крім того, хвоя цінна для фермерів, які займаються рослинами. Ялинкові голки відмінно підходять для мульчування рослин в городі чи саду. Під шаром хвої товщиною три-п’ять сантиметрів довго зберігається волога. Це дозволяє рідше поливати рослини, і створює сприятливе середовище. Хвою можна використовувати як добавку до ґрунту для журавлини, чорниці та інших ягідних культур.

Відомо, запах хвої має корисний ефект для дихальних шляхів. З неї можна виготовити мило. А ще за допомогою голок ялини можна провести ароматерапію. Однак пам’ятайте, що її тривалість не повинна перевищувати 10 хвилин. Залийте голочки окропом, а потім поставте на середній вогонь. На 250 мл води потрібно лише одну столову ложку голочок.

Якщо ялинка чи сосна, яка прикрашала вашу оселю, все ще зберігає свій аромат, можете розкласти голочки до невеликих мішечків чи до ємностей із водою і розставити у квартирі. Так запах хвої залишиться в оселі надовго, навіть якщо ви утилізуєте саме дерево.

Як утилізувати новорічне дерево у Хмельницькому

Як розповіла сайту «Є» комунікаційна менеджерка офісу «Розумне довкілля» Ксенія Косюк, використанні ялинки у Хмельницькому будуть перетворювати на щепу. Потім її використовуватимуть для обігріву приміщень. Аби новорічні дерева потрапили на переробку, а не на сміттєзвалище, треба лишати їх поряд з контейнерним майданчиком.

«Не варто класти ялинку у сам контейнер, адже так вони змішаються з іншим сміттям. Якщо на контейнерному майданчику є заглибина із бетону, то можна туди складати. А якщо немає, то просто біля контейнера залишити… Тоді окремо машина об’їжджає і їх збирає. Тоді везе на полігон, де відбувається переробка дерев на щепу», – пояснює пані Ксенія.

Крім того, у «Розумному довкіллі» наголошують, що на ялинці не має бути зайвих предметів, зокрема прикрас.

Читайте також: Коли та де у Хмельницькому відбудуться водохрещенські купання

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *