Що робити, щоб ялинка стояла довше: поради від лісівників

Якщо ялинку неправильно доглядати, то вона може досить швидко обсипатися. Однак існує кілька важливих порад, які допоможуть продовжити життя цій різдвяно-новорічній окрасі. Ними поділилися Подільському лісовому офісі.

Правила вибору і транспортування

Вибрати хороше дерево – це лише пів справи, а доставити його додому – складніше завдання. Якщо будете їхати на авто, потрібно примотати дерево до даху. Однак робити це варто дуже акуратно. Повернувшись додому, не слід одразу заносити ялинку у тепло. Потрібно, щоб вона декілька годин простояла на холоді і набула свого природного вигляду після транспортування, розпрямивши гілки.

Не забудьте обрізати стовбур

Коли ви приносите додому свіжі квіти, щоб вони довше простояли, рекомендується обрізати стебло. Те саме варто зробити і з ялинкою. Відпиляйте кілька сантиметрів біля основи. Свіжий зріз відкриє пори в деревині, допомагаючи їй всмоктувати воду, тим самим запобігаючи опаданню голок.

Підливайте воду у піддон

Потрібно ставити ялинку у підставку з водою. Важливо постійно стежити за рівнем води усередині. Якщо він впаде нижче основи стовбура, дерево не зможе пити, його пори заб’ються соком. Якщо вода стане неприємно пахнути, її потрібно замінити.

Вибирайте прохолодне місце

Не ставте ялинку біля батареї, вода в підставці випаровуватиметься і дерево буде сохнути швидше.

Використовуйте світлодіодні гірлянди

Фахівці рекомендують використовувати світлодіодні гірлянди. Вони не тільки більш енергоефективніші, але й виділяють менше тепла. Це означає, що вони не будуть висушувати ваше дерево так сильно, як традиційні лампи.

Читайте також: Від хобі до нацрекорду: як плетіння дідухів стало справою життя ексвійськового

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *