Підполковник із ТЦК, який взяв 1200 доларів «винагороди», сплатить штраф

Ізяславський районний суд виніс вирок у справі підполковника ЗСУ, який ще до початку повномасштабного вторгнення, а саме 20 січня 2022 року, отримав 1200 доларів від чоловіка за вплив на членів військово-лікарської комісії, щоб ті визнали його непридатним до військової служби.

Санкція статті, яку інкримінували військовому, передбачає штраф від 34 до 85 тисяч гривень, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

26 січня 2024 року між прокурором Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та обвинувачуваним була укладена угода про визнання винуватості. «Згідно до поданої сторонами угоди, обвинувачений повністю визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, – йдеться в вироку суду, який оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень. – Погоджено міру покарання за ч. 2 ст. 369-2 КК України у виді штрафу у розмірі дві тисячі п`ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 42 500 грн., а також на підставі ст. 52, ч. 2 ст.55 КК України додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов`язані із організацією, забезпеченням та здійсненням військового обліку військовозобов`язаних та призовників територіальними центрами комплектування та соціальними підтримки на строк 1 рік».

Суд затвердив цю угоду. А відтак, підполковник, який взяв 1200 доларів (на той час це за курсом Нацбанку було понад 34 тисячі гривень), має сплатити штраф 42,5 тисячі гривень. Також йому заборонили рік обіймати посади у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: У Хмельницькому затримали підозрюваного, який організовував переправлення чоловіків за кордон

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *