Підозрюваний у корупції посадовець хмельницького «Спецкомунтрансу» сидітиме під домашнім арештом

У Хмельницькому помістили під домашній арешт начальника полігону твердих побутових відходів «Спецкомунтрансу», якого спіймали на отриманні хабаря. Сторона звинувачення не погодилася з обраним судом запобіжним заходом й оскаржила його, повідомили у Хмельницькому апеляційному суді.

У залі засідань апеляційного суду прокурор просив посилити міру запобіжного заходу – взяти підозрюваного під варту. Таку необхідність обґрунтовував тим, що посадовцю загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі. За його твердженнями, є імовірність, що чоловік може переховуватися від органів досудового розслідування або ж впливатиме на свідків, знищить, сховає чи спотворить документи, які свідчать про злочин.

Натомість Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, опираючись на доцільність запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту та раціональне врахування ризиків. Зауважив, що на цьому етапі обрання найбільш суворого запобіжного заходу є недоцільним. 

«Слідчий суддя врахував ризики, на які вказав апелянт, а тому поклав на підозрюваного обов`язки утримуватись від спілкування зі свідками у цьому кримінальному провадженні; здати на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон. До того ж за кримінальним процесуальним законом з метою контролю за поведінкою підозрюваного, котрий перебуває під домашнім арештом, поліція має право приходити до його помешкання, вимагати надати пояснення щодо виконання покладених на нього зобов`язань», – зазначили у суді.

Що відомо про справу

Напередодні сайт «Є» писав про оголошення підозри посадовцю, який брав гроші за незаконну утилізацію небезпечних відходів. За версією слідства, начальник полігону ТПВ МКП «Спецкомунтранс» Хмельницької міської ради вимагав та отримав від приватного підприємця неправомірну вигоду у сумі 21 тисяча 500 гривень за вивіз та захоронення на території полігону побутових відходів відпрацьованих автомобільних шин.

Правоохоронці затримали посадовця 16 січня. Йому оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *