Ошукав на 15 тисяч доларів: суд визначив розмір застави для підозрюваного в шахрайстві

Хмельницький апеляційний суд розглянув скаргу на ухвалу слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду, якою 47-річного чоловіка взяли під вартою з можливістю вийти на волю під заставу в розмірі 60,5 тисяч гривень. На думку прокурора, така застава була замалою.

«Прокурор звернула увагу, що чоловіка неодноразово (12 разів) притягували до кримінальної відповідальності, він не має стійких соціальних зв’язків, не працює й зважаючи на тяжкість покарання, яке йому загрожує, може переховуватися від слідства й суду та вчинити нові злочини, – йдеться в повідомленні Хмельницького апеляційного суду. – Як встановило слідство, у листопаді минулого року підозрюваний подзвонив до 75-річної хмельничанки й представився лікарем. Сказав, що її племінниця потрапила у ДТП і тяжко травмувалася, лікування дуже дороге й гроші потрібні якнайшвидше. Повіривши, жінка віддала псевдолікарю, який приїхав за годину, усі родинні заощадження – 15 тисяч доларів США. Коли зрозуміла, що її ошукали, звернулася до поліції».

Правоохоронцям вдалося затримати підозрюваного у Нікополі Дніпропетровської області в січні цього року.

Апеляційний суд дійшов висновку про обґрунтованість апеляційної скарги прокурора щодо визначення застави в розмірі 181 тисяча 680 гривень. «Ця сума застави, на переконання апеляційного суду, не порушує принцип пропорційності та з урахуванням особи підозрюваного, не є явно непомірною для нього. Проте, вона є значною та цілком здатною забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного та виконання покладених на нього процесуальних обов`язків. При цьому апеляційний суд враховує, що метою застави має бути забезпечення процесуальних обов`язків і попередження ризиків, а не штрафна чи каральна функція», – зауважив апеляційний суд.

Читайте також: Трьох жительок Хмельницького району ошукали на понад 235 тисяч гривень

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *