На Хмельниччини вирок суду отримало подружжя, яке продавало людей для жебрацтва

Хмельницький міськрайонний суд у відкритому судовому засіданні розглянув справу подружжя з Хмельницького, яке продавало знедолених людей для жебрацтва. Кримінальне провадження від правоохоронців області чоловік та жінка отримали у квітні 2022 року. Як йдеться у дописі пресслужби Хмельницького міськрайонного суду, обвинувачений у листопаді 2022 вже був засуджений за вимагання і крадіжку на п’ять років позбавлення волі із конфіскацією майна. А його «напарниця» у 2021 році за крадіжку отримала 80 годин громадських робіт. Але це не завадило подружжю вербувати своїх знайомих, які через сімейні та особисті обставини потрапили в скрутне матеріальне становище, для жебрацтва. На початковому етапі всім трьом потерпілим обіцяли пристойне працевлаштування.

Один із працівників поліції в ході спеціального слідчого експерименту запропонував засудженим за 32 тисячі гривень грошової винагороди підшукати йому трьох осіб, які впродовж місяця змогли б жебракувати у Львові. Подружжя отримало завдаток, а решту суми їм повинні були «віддати» безпосередньо під час передачі необхідних людей. Вся справа була вирішена на квартирі у подружжя.

Після того як усі троє потерпілих сіли в автомобіль підставної особи, правоохоронці розповіли їм про реальний стан речей. У суді обвинувачений свою винуватість повністю заперечував та розповідав, що лише допоміг чоловікові, якому необхідні були люди для обробітку городу, тому і запропонував своїх знайомих влаштувати на роботу. За свою послугу нібито просив допомогти грошима на операцію для онучки, а суму у 1 000 доларів мав намір повернути згодом. Проте його дружина не вигадувала легенд, а все підтвердила.

Всі троє потерпілих – дві жінки та чоловік, – перебувають у скрутному матеріальному становищі, тому і шукали роботу. За висновками судово-психіатричного експерта всі троє мають психічні та поведінкові розлади через вживання алкогольних напоїв.

Одна із потерпілих розповіла суду про те, що погодилась доглядати шістьох дітей подружжя. Якийсь час жінка проживала разом з ними, харчувалася та вживала алкогольні напої. В цей час ходила жебракувати, а всі зароблені кошти віддавала своїм «благодійникам». Вона неодноразово просила знайти їй іншу роботу, бо просити гроші в людей їй не подобалося. Також за її словами господар систематично бив її та контролював настільки, що потерпіла не могла звернутися по допомогу ні до медиків, ні до правоохоронців. На новій роботі у Львові жінка повинна була працювати на будівництві.

За вчинення кримінального правопорушення чоловік отримав покарання у виді п’яти років та шести місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, окрім житла. Його жінка мала провести за гратами п’ять років, проте суд звільнив її від відбування цього покарання, встановивши іспитовий строк терміном на 3 роки.

Читайте також: У Хмельницькому міськрада оголосила перші тендери на придбання квадрокоптерів для військових у 2024 році

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *