На Хмельниччині запровадили додаткові засоби контролю за незаконними рубками та сірим ринком деревини

Відтепер у всіх лісових господарствах Хмельниччини в обов’язковому порядку у ТТН додають фото завантажених на автомобіль колод. Це одна зі складових проєкту з удосконалення контролю за обігом деревини, запровадженому ДП «Ліси України».

Товарно-транспортна накладна – це документ, що дає право покупцю на перевезення партії деревини. У ТТН зазначаються дата, обсяг продукції, дані водія та автомобіля, номера бирок. ТТН обліковується у Єдиній державній системі електронного обліку деревини, інформують у Подільському лісовому офісі.

У чому була проблема раніше?

Теоретично співробітники лісгоспів могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини приблизно однакового обсягу. Виявити підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо формально у водія всі документі нібито справні.

Як тепер?

Завантажена на лісовози деревина фотографується з трьох ракурсів, після чого файли з фотографіями завантажуються в систему ЕОД. І лише коли всі дані завантажені відбувається оформлення дозвільного документа для перевезення лісопродукції.

Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його неможливо. Відповідно ТТН стає унікальною, другий раз її не використаєш.

Інформація про ТТН є відкритою. Будь-хто може знайти конкретну ТТН на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером документу або номером автомобіля та перевірити справжність документів у водія лісовозу.

Поліція, лісова охорона або місцеві активісти елементарно викриють злочинців, порівнявши фото з ТТН з реальним виглядом колод у кузові автомобіля.

У перспективі – запровадження GPS моніторингу за переміщенням вантажних та спеціалізованих автотранспортних засобів у лісових масивах. Автомобілі господарств будуть обладнані GPS-трекерами і мають рухатись визначеними маршрутами. У режимі онлайн фіксуватимемо маршрут, місця та час стоянки, витрати палива. Це тотальний контроль, який не залишає шансів для тіньових схем.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *