На Хмельниччині зафіксовано перевищення епідпорогу на понад 36 %

На 4-му тижні 2024 року, з 22 до 28 січня, у Хмельницькій області зафіксовано 10604 випадки захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19.

Про це поінформував генеральний директор Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич.

У порівнянні з попереднім тижнем, кількість нових випадків зросла на дві третини. Відтак, епідемічний поріг в краї перевищено на понад 36 %.

Найбільше пацієнтів, котрі зверталися до лікарів з грипом, ГРВІ та COVID-19, – у віковій категорії від 5 до 17 років. Вони становлять третину від загальної кількості зареєстрованих випадків. Ще одна третина – хворі працездатного віку від 30 до 64 років.

Щодо територіальної приналежності, то різке загострення епідситуації минулого тижня фахівці Хмельницького ОЦКПХ фіксували у північній частині області – Нетішині, Славуті, Шепетівці та Ізяславі.

Очільники Славутської, Ізяславської та Старокостянтинівської громад ухвалили рішення перевести тамтешні школи на дистанційну форму навчання, а також обмежили проведення культурних й масових заходів. 

У Нетішині карантин триває уже тиждень і поки продовжений до 2 лютого. Проте, й ці терміни не остаточні. Адже за попередній тиждень запобіжні заходи не дали бажаного результату і рівень захворюваності стабілізувати не вдалося.

Щоб зменшити вірогідність занедужати на грип, ГРВІ та COVID-19 головний держаний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич рекомендує дотримуватись протиепідемічних заходів: уникати місць масового перебування людей, за потреби – одягати маски, ретельно мити та дезинфікувати руки, вакцинуватися. А якщо захворіли – залишатися вдома, повідомити про захворювання свого сімейного лікаря й дотримуватися усіх його рекомендацій.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *