На Хмельниччині в’язень виправної колонії хотів мобілізуватись, однак суд йому відмовив

20 грудня 2023 року на адресу Хмельницького міськрайонного суду від засудженого, який відбуває строк у ДУ «Райківецька ВК №78» надійшло клопотання про застосування до нього ст. 616 КПК України, тобто скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації.

В обґрунтування свого клопотання зазначив, що він є придатним для проходження військової служби, вважає що на лінії зіткнення з агресором РФ з нього буде більше користі ніж в місцях позбавлення волі, у зв`язку із цим бажає добровільно захищати територіальну цілісність України.

Слід зауважити, що чоловіка було визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389, 4 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на п`ять років десять місяців.

Прокурор, з думкою якою погодився представник ДУ «Райківецька ВК №78», просила відмовити в задоволенні клопотання засудженого, оскільки законодавство не передбачає звільнення засудженого.

Суд зауважив, що застосування ст. 616 КПК України передбачено виключно до підозрюваних або ж до обвинувачених, до яких раніше було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У той же час, Ініціатор клопотання з 07 грудня 2023 року перебуває у статусі засудженої особи, та відбуває покарання у вигляді позбавлення волі в установі виконання покарань.

Тому, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що клопотання засудженого про застосування до нього ст. 616 КПК України задоволенню не підлягає.

Схожі матеріали:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *