На Хмельниччині проводять облік мисливських тварин: найбільш поширеними є заєць-русак, лисиця, козуля та кабан

На Хмельниччині проводять щорічний зимовий облік мисливських тварин. Таким чином визначають кількість та види диких звірів, які проживають у лісах області. Найбільш розповсюдженими видами тварин в регіоні є заєць-русак, лисиця, козуля та кабан, інформує Суспільне.

За словами комунікаційниці Подільського лісового офісу Ольгм Ржепянської, площа мисливських угідь на Хмельниччині складає 114 тисяч гектарів.

“Звісно, провести облік на всій території неможливо. Тому лісівники обирають приблизно 30% угідь: як кращих, так і гірших. Адже результат має бути середній. За одиницю обліку вважається одна тварина, яка знаходиться у відповідній зоні обліку або на маршруті”, — пояснює Ольга.

Підрахунок звірів проводитиметься декількома способами: рахуватимуть сліди на сніговому покриві, спостерігатимуть за підгодівельними майданчиками, проводитимуть фото та відеофіксацію за допомогою фотопасток, зазначає комунікаційниця.

“Проведення щорічного зимового обліку мисливських тварин має на меті визначити чисельність і видовий склад звірів, а також встановити їх місця мешкання. Найбільш розповсюдженими видами тварин в нашому регіоні є заєць-русак, лисиця, козуля та кабан. Зустрічаються і більш рідкісні види: олень, лось”, — розповіла Ольга.

Під час воєнного стану, нагадує, полювання заборонено. У зв’язку з цим диких тварин у лісах побільшало. І цього року також прогнозують позитивну динаміку, додає Ольга Ржепянська.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *