На Хмельниччині чоловік отримав 2 роки іспитового строку, за те що вимагав у екскоханої повернути гроші, витрачені на неї

Апеляційний суд залишив без змін вирок Кам`янець-Подільського міськрайонного суду, яким кам’янчанина визнано винним у вимаганні з погрозою вбивства.

За вироком суду, у 2021 році житель м. Кам’янця-Подільського після розірвання стосунків вимагав у екскоханої повернути гроші, які він нібито витратив на неї. Спочатку йшлося про 9000 гривень, врешті сума зросла до 28 000 гривень. Скільки і за що вона заборгувала, розповідав їй у текстових і голосових повідомленнях. У разі неповернення «боргу» погрожував фізичною розправою.

Чоловіка затримали після того, як потерпіла, під контролем правоохоронців, перерахувала йому на банківську картку 28 000 гривень.

За вимагання, вчинене з погрозою убивства (частина 2 статті 189 Кримінального кодексу України), місцевий суд покарав його 4 роками позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на 2 роки іспитового строку. На користь потерпілої – стягнув 10 000 гривень моральної шкоди та процесуальні витрати, пише прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Обвинувачений подав апеляційну скаргу з проханням скасувати вирок суду першої інстанції та виправдати його. На його переконання, обвинувачення ґрунтується на припущеннях і його вина не доведена. Мовляв, потерпіла позичила у нього гроші й він просто просив їх повернути, без вимагання й погроз.

На думку апеляційного суду, доводи апелянта необґрунтовані. Зокрема, аналіз даних слідчих дій, свідчить, що він не мав договірних зобов’язань з потерпілою. У розмовах і переписці жодного разу не просив її повернути борг за договором позики, а йшлося про витрати за період стосунків (на квіти для неї, косметику, салон краси, заправку авта й таке інше).

Схожі матеріали:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *