Інтернет-шахраї викрадають гроші, які люди збирають на потребу ЗСУ

Тепер псевдобанкіри добралися і до гаманців українців, які займаються благодійними зборами коштів на потреби ЗСУ. Зловмисники дізнаються номер телефону організаторів зборів, телефонують і представляються працівниками служби безпеки банку або відділу фінансового моніторингу банку. Зазвичай під час такої телефонної розмови шахраї випитують звідки надходять кошти на рахунок. А коли дізнаються, що це донати на ЗСУ, пропонують посилити захист банківського рахунку.

Далі схема стандартна, розповідають у дописі правоохоронці, у вас випитують реквізити платіжної картки, логін та пароль до інтернет-банкінгу. Іноді просять продиктувати одноразові паролі, які надсилає банк у повідомленнях.
Щоб не зловитися на гачок інтернет-шахраїв, необхідно пам’ятати декілька правил, які допоможуть вам бути свідомими та зберегти свої кошти. Отже:

  • якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, який зазначений на платіжній картці. Таким чином ви будете знати, що з вами розмовляє справжній працівник банку;
  • нікому не повідомляйте логін і пароль до інтернет-банкінгу;
  • завжди тримайте в секреті смс-код від мобільного оператора.

Додатково, є можливість захистити свій фінансовий номер, перейшовши на контрактну форму обслуговування з вашим мобільним оператором чи зареєструвати свій номер за паспортом.

У відомстві нагадують: якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням або повідомте про про ваш випадок за номером телефону 0 800 505 170.

Читайте також: Інвестиція в криптовалюту обійшлася хмельничанці втраченими заощадженнями

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *