Громада на Хмельниччині заборгувала бюджетникам понад 11 мільйонів гривень заробітної плати

Старокостянтинівська міська громада, що на Хмельниччині, заборгувала працівникам бюджетних установ 11 з половиною мільйонів гривень заробітної плати. Затримка виникла через вилучення з міського бюджету військового податку, що становить 41% від всіх доходів громади.

За словами начальниці фінансового управління міської ради Валентини Камінської , весь “військовий” податок, в тому числі й заробітну плату, що належить до захищених статей, держава вилучила, інформує Суспільне.

“І платити працівникам – нічим. З інших витрат ці кошти місто взяти теж не може”, — каже жінка.

Проте влада звернулась до уряду з проханням залишити в бюджеті реверсну дотацію – кошти, які громада має виплачувати до держбюджету. Ними, зазначає Валентина Камінська, громада зможе погасити заборгованість.

“Ми отримали відповіді з Міністерства фінансів, також від Асоціації міст України. І вказано, що Міністерство фінансів, враховуючи наші звернення та інші звернення, подало пропозиції до Кабміну, щоб прийняли зміни до Постанови 57 “Порядку умов надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам”, — зазначає Валентина Камінська.

З її слів, якщо Кабмін оперативно зреагує на прохання та залишить реверсну дотацію, “бюджетникам” зможуть виплатити всю заробітну плату до кінця року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *