Чому у Кам’янець-Подільській міській раді проводили «перевірку з чутливих тем»

У Кам’янець-Подільській міській раді, що на Хмельниччині, зокрема у департаменті житлово-комунального господарства, 4 січня правоохоронці проводили обшуки. Про це повідомляли місцеві активісти та журналісти.

У міській раді обшуки підтвердили, зазначивши, що в деяких структурних підрозділах тривають планові та позапланові перевірки і процедурні дії державними контролюючими органами.

“Наразі в багатьох громадах відбуваються перевірки з “чутливих тем”. Ми працюємо прозоро, тож готові до них”, — поінформували у міськраді.

Обшуки також, за інформацією місцевих активістів, проводили і у місцевих підприємців, які надавали послуги та виконували роботи на замовлення структурних підрозділів Кам’янець-Подільської міської ради.

За інформацією Суспільного, працівники управління стратегічних розслідувань Нацполіції разом із слідчими поліції у структурному підрозділі Кам’янець-Подільської міської ради проводили слідчі дії в межах кримінального провадження, що розслідується за статтею 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Йдеться про заволодіння бюджетними коштами, виділеними на проведення поточних та капітальних ремонтів автомобільних доріг, тротуарів, на вулицях комунальної власності територіальної громади, шляхом підписання фіктивних актів виконаних робіт та завищення обсягів та вартості фактично виконаних робіт, в умовах воєнного стану.

Директором департаменту житлово-комунального господарства Кам’янець-Подільської міської ради наразі є Аракел Межлум’ян. Він був призначений на цю посаду у вересні 2022 року. Також Аракел Межлум’ян є депутатом Кам’янець-Подільської міської ради від партії “Слуга народу”.

За інформацією аналітичної системи “Опендатабот”, за останні два роки Департамент житлово-комунального господарства Кам’янець-Подільської міської ради здійснив закупівлю робіт та послуг на суму 84 мільйони 880 тисяч гривень у 2022 році та на 115 мільйонів 108 тисяч гривень у 2023 році.

Тендери, проведені департаментом житлово-комунального господарства Кам’янець-Подільської міської ради за останні роки. Скріншот з аналітичної системи “Опендатабот”

Одним із найбільших продавців департаменту ЖКГ серед надавачів послуг із спеціалізованих будівельних робіт в останні два роки є ФОП Хмелюк Максим Васильович, зареєстрований у селі Колубаївці Кам’янець-Подільського району. Він за останній рік надав департаменту послуг на понад 17 мільйонів гривень. Серед тих тендерів, де він ставав переможцем — поточний ремонт контейнерних майданчиків на території Старого міста, капітальний ремонт майданчика із штучним покриттям для гри в футбол по вулиці Васильєва (відпочинкова зона мікрорайону Жовтневий), поточний ремонт тротуару по вулиці Лесі Українки тощо.

Ще один місцевий ФОП, який продавав департаменту житлово-комунального господарства Кам’янець-Подільської міської ради роботи та послуги — Конюшенко Андрій Олександрович. Серед видів його діяльності також є інші спеціалізовані будівельн роботи. Він за останній рік продав департаменту ЖКГ Кам’янець-Подільської міської ради робіт та послуг на суму понад 9 мільйонів гривень. Андрій Конюшенко, окрім того, що є підприємцем, також є і депутатом Кам’янець-Подільської міської ради від партії “За конкретні справи”. У 2023 році ФОП Конюшенко для департаменту ЖКГ міської ради, де він є депутатом, виконав поточний ремонт внутрішньодворового проїзду (із влаштування місць для паркування) по вулиці Романа Шухевича, 4, зробив поточний ремонт тротуару по проспекту Грушевського, провів капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду по вулиці Панівецька, 13, виконав капітальний ремонт тротуару по проспекту Грушевського від вулиці Драй-Хмари до вулиці Ганемейстера тощо.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

Модератор

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *