Був незламним до останнього подиху: у рідній школі встановили меморіальну дошку Роману Бузінському

На Ярмолинеччині вшанували пам’ять загиблого на війні воїна Романа Бузінського. 20 січня, в селі Стріхівці Солобковецької громади, на фасаді місцевої гімназії, відбулося відкриття меморіальної дошки на честь загиблого героя – випускника цього закладу.

Як повідомляють у Солобковецькій громаді, ця дата символічна для рідних та знайомих, адже 20 січня – день народження Романа, йому мало бути 29 років…

Право відкрити меморіальну дошку надали мамі Оксані Дмитрівні.

«Присутні, схиливши голови в хвилині мовчання, віддали шану світлій пам’яті Романа Олександровича та всіх воїнів, загиблих у боротьбі за свободу України. Опісля присутні поклали квіти до меморіальної дошки», – розповідають у громаді.

Бузінський Роман Олександрович, закінчивши школу, вступив до коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. Але захоплення історією із шкільних років спонукало Романа продовжити навчання на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, де він був одним із кращих студентів.

З перших днів повномасштабного вторгнення Роман став на захист України і вступив добровольцем до лав ЗСУ. Фото: з фейсбук-сторінки Солобковецької громади

«По закінченню університету займався волонтерською діяльністю, був учасником ГО «БУР», захоплювався бігом та став ультрамарафонцем. Працював вчителем історії та захисту України в Глушковецькій гімназії та Солобковецькому ліцеї, очолював гурток «Джура». В роботі з підростаючим поколінням був прикладом та власним досвідом демонстрував патріотизм та відданість Україні, заохочував до спорту», – згадують про Героя у громаді.

З перших днів повномасштабного вторгнення Роман став на захист України і вступив добровольцем до лав ЗСУ.

«З 18 квітня 2022 року Роман вважався безвісти зниклим в місті Рубіжне Луганської області. Надія вмирає останньою: 17 місяців уся родина, друзі і знайомі очікували доброї звістки. Проте Бузінського Романа знайшли загиблим і 26 вересня 2023 відбулося поховання воїна у селі Стріхівці», – розповідають у громаді.

Додають, його життєвий девіз «Вперед і вгору» вчив ніколи не здаватися на шляху до своєї мети. Таким він і залишився серцях усіх, хто його знав, – незламним і нескореним, до останнього подиху вірним захисником і патріотом України.

Нагадаємо, у вихідні в Маліївцях на Дунаєвеччині провели першу цього року волонтерську толоку, яку  вирішили присвятити пам‘яті Романа Бузінського.

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *