Бухгалтер одного з держпідприємств Хмельниччини викрав понад 300 тисяч гривень бюджетних коштів й переховується закордоном

Наприкінці року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області визнав винним головного бухгалтера у крадіжці 314 тисяч гривень з державного бюджету. Чоловік працював на держпідприємстві «Славутський лісгосп», де і провернув схему, йдеться у вироку.

Згідно з матеріалами справи, схема полягала у тому, що ДП «Славутський лісгосп» заключило з приватним підприємством фейковий договір про постачання товарів. Цей документ нібито передбачав закупівлю 3 тисяч піддонів вартістю 314 тисяч гривень. Як з’ясувало слідство, угода не була офіційною, та й потреби у поставці піддонів для держпідприємства не було. Натомість бухгалтер Славутського лісгоспу спрямував кошти на рахунок приватного підприємства і підробив накладні про отримання підприємством товару.

У вироку вказано, засуджений працював головним бухгалтером лісового господарства впродовж 12 років. У травні 2018 року він пішов у відпустку і його замісник знайшов деякі невідповідності в документах. Чоловіка звільнили з роботи, однак він не відшкодував завданих збитків та виїхав з України. Зараз правоохоронці оголосили його у розшук, щоб притягнути до відповідальності.

Відповідно до даних Clarity Project, фігурантом цієї справи може бути Андрій Волошин. У базі міжнародного розшуку він з 25 травня 2020 року. Нині налічується 18 виконавчих проваджень, у яких Андрій Волошин має статус боржника. Два із них досі відкрито.

Згідно з вироком, який винесли заочно наприкінці грудня 2023 року, чоловікові присудили 8 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з реалізацією адміністративно-господарських або адміністративно-розпорядчих функцій строком на 3 роки з конфіскацією майна, яке є його власністю, крім житла.

У базі міжнародного розшуку Андрій Волошин з 25 травня 2020 року. Фото: МВС Україна

Читайте також: Інтернет-шахраї викрадають гроші, які люди збирають на потребу ЗСУ

Джерело

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *